Vydarenú nováčikovskú sezónu uzavrieme v Raslaviciach

Majstrovstvo regiónu IV. liga Východ 2023/24 má pred sebou posledné kolo, ale Kežmarku už štvrtá priečka neunikne.

V sobotu cestujeme na Šariš, kde by sme mohli natiahnuť víťaznú sériu na sedem stretnutí za sebou, avšak šieste víťazstvo bolo iba kontumačné. „Je škoda, že Pavlovce neprišli, pretože my sme trénovali, boli sme pripravení a chceli sme hrať. Aj takýto však niekedy býva futbal a nedá sa nič robiť. Zároveň bol deň detí, takže aj pre ne bolo niečo pripravené. Určite by prišlo veľa fanúšikov, s ktorými sme sa tak nemohli rozlúčiť,“ povedal najstarší člen kádra DOMINIK VIDA.

Na jeseň sme s Raslavicami doma vydreli víťazstvo 1:0, keď sa po asistencii Kristana v prvom polčase presadil Adam Pirahala. Aktuálne sa nášmu sobotnému súperovi veľmi nedarí. Na jar vyhrali iba dvakrát, aj keď výsledok 10:1 proti Veľkému Šarišu, rozhodne, treba spomenúť. Raslaviciam patrí až 13. miesto, ale napríklad po remíze 1:1 obrali o body košickú Lokomotívu, ktorú táto strata môže, pokojne, stáť aj postup. Domáci sú teda nevyspytateľným protivníkom.

Jesenný súboj Kežmarku proti Raslaviciam. (Snímka: Timea Kusnyírová)

„V Raslaviciach sa hrá vždy ťažko, ale my celý týždeň trénujeme. Sme štvrtí, domáci sa nachádzajú v dolnej polovici, takže sa, podľa mňa, zavrú a zase budeme búšiť do plnej obrany tak, ako vždy. Samozrejme, je to môj predpoklad, ale realita môže byť iná. Tréner nás pripravil, aby sme to dobojovali do úspešného konca a dali tak správnu bodku za celkom vydarenou sezónou. So štvrtou priečkou je v kabíne spokojnosť. Mohlo to byť síce lepšie, ale aj horšie. Podobne, ako na jeseň, sme nezachytili úvod jarnej časti, kedy sme prehrali na Lokomotíve i v Medzeve, nevyšiel nám ani zápas s Popradom, ale potom sme sa chytili a  ide nám to dobre. Sme síce na víťaznej vlne, ale príprava bola dlhá, zápasov bolo tiež dosť, takže sa už tešíme, že si oddýchneme a pôjdeme na dovolenky,“ dodal skúsený obranca VIDA.