O klube

1.Mestský futbalový klub Kežmarok bol založený ešte v dávnej histórií, presnejšie v roku 1907. V žilách nám koluje modrá a žltá, ktoré sú taktiež základnými farbami nášho mesta.

Fanúšikovia nájdu náš domáci štadión F1 na ulici Trhovište 2 v Kežmarku. Má kapacitu celkovo 1500 miest, z toho 350 je na sedenie. “A“ mužstvo momentálne pôsobí v Majstrovstve regiónu – IV. liga Východ.

Klub prešiel počas svojej existencie mnohými zmenami. Ostatné roky však nastolili trend postupného vzostupu a enormného záujmu mládeže či verejnosti o tento najpopulárnejši šport.

1. MFK Kežmarok momentálne zastrešuje 11 mládežníckych kategórií a seniorské “A” mužstvo.

Sme presvedčení, že naše poctivé hospodárenie, profesionalita a láska k futbalu umožňuje posúvať náš klub stále dopredu. Nové vedenie klub stabilizovalo a postupnými krokmi sa snaží plniť ciele, ktoré sme si stanovili.

K našim prioritám rozvoja futbalu v meste patrí vybudovanie futbalového ihriska s umelou trávou, osvetlením i kompletného zázemia na ulici Tvarožianska, kde sa momentálne nachádza tréningové ihrisko F2. Taktiež by sme sa chceli pričiniť o vybudovanie ihriska s umelým trávnikom v školskom areáli ZŠ Nižná brána, kde sa už nechádza malé tréningové ihrisko s umelým povrchom. Postupými krokmi by sme veľmi radi zútulnili aj náš hlavný domovský stánok F1.

Svojou poctivou prácou chceme využiť potenciál a neustále rozvíjať klub po všetkých stránkach.

Vedenie

Prezident: Ján Nahalka

Výkonný výbor: Peter Ploščica, Pavol Fejerčák, Dušan Tokarčík, Igor Hajovský, Ján Nahalka

Revízna komisia: Pavol Šolc, Richard Steigauf, Radovan Novák

Počet hráčov: 290

Počet trénerov: 15