Stanislav Koch: Štvrtá priečka je zaslúžená

Po triumfe v V. lige sme sa chceli adaptovať v novej súťaži s cieľom umiestniť sa v prvej šestke. To sme splnili a verím, že aj hrou, ktorú chlapci predvádzali, sme potešili divákov.

Vstup do ročníka nám síce nevyšiel, ale žiaľ, boli tam určité problémy, s ktorými sa nedalo nič robiť. Na ten prechod navyše potrebujete nejaký čas. Svojim zverencom som stále veril, ale, jednoznačne, nám pomohol príchod Brazílčana Matheusa  s Kanaďanom  Diwumbom. So zvýšením konkurencie sa stabilizovala naša forma. Tých 6-7 mužstiev má svoju kvalitu a som rád, že sme sa postupne zaradili medzi ne.

Zimnú prípravu sme absolvovali na umelej tráve, za čo patrí pochvala vedeniu klubu. Tesne pred začiatkom jarnej časti však nastal veľký problém, pretože Matheus s Charisom museli odísť a zdravotné problémy mal aj ďalší obranca Maťo Kačír. To sa nedá tak rýchlo stabilizovať. Vypomstilo sa nám to hneď na Lokomotíve. Herný prejav tam síce nebol zlý, ale začali sme zmätkovať a padla nám taktická disciplína. Nuž, aj takéto stretnutia bývajú. Do kádra však pribudla iná zahraničná dvojica – Brazílčania Ewerton a Jooks, ktorí majú výbornú individuálnu kvalitu. Do herného systému nám veľmi dobre zapadli a pomohli stabilizovať naše výkony. Myslím si, že sme počas sezóny hrali kvalitný futbal.

Konečná štvrtá priečka je zaslúžená. Stačil nám rok na postup do IV. ligy, v ktorej sme, rozhodne, nesklamali. Náš kombinačný herný prejav je na slušnej úrovni a aj ním patríme medzi špičku. Pre mňa je dôležité, aby ľudia, ktorí prídu na futbal, mali z neho aj potešenie. Nielen pre nich, ale aj pre hráčov a nás všetkých bol takým vyvrcholením zápas Slovenského pohára proti FC Košice, kde sme nesklamali a ľudia sa mohli príjemne športovo vyžiť.

Ďakujem svojim zverencom za prístup k tréningom i kvalitu, ktorú počas duelov preukazovali, realizačnému tímu i vedeniu za to, že nám vytvorilo podmienky. Moja vďaka patrí aj divákom, ktorí chodili na zápasy.