Proti Sobranciam sa presadila pätica rôznych strelcov

Netradične dopoludnia sme v stredu hostili súpera zo stredu tabuľky FK Sobrance – Sobranecko.

Na Deň víťazstva nad fašizmom dostal opäť prednosť v bráne Branislav Bartko a tréner Koch vyksúšal na pozícii hrotového útočníka Milana Nováka. Zostava teda vyzerala takto:

Bartko – Kačír, Kristan, Ewerton, Harbar – Pilát, Grega – Pirhala, Hazrolli, Jooks – Novák (C).
(Náhradníci: Pohoryliak – Šomšák, Lajčák, Bavoľár, Ondrejka, Vida, Rušin.)

Úvodný gól Jooksa. (Snímky: Tibor Gábor)

Stretnutie sme už nemohli ani lepšie odštartovať, pretože v piatej minúte prenikol Adam Pirhala po pravom krídle loptu poslal na vzdialenejšiu žrď, kde ju  do odkrytej brány napálil Brazílčan Jooks. Hostia sa s loptou na kopačkách ďaleko nedostávali, opäť to bol v Kežmarku zo strany súpera defenzívny futbal, ale my sme mali o to aktívnejší ofenzívnejší prístup a akcie sme zakončovali streleckými pokusmi. V jednej sekvencii prišli až tri, keď Novákov priamy kop zo strany vyrazil Miroslav Gutič, odrazená lopta sa dostala k Pilátovi, no brankár Sobraniec zasiahol opäť. Na dorážku Kačíra síce už nemal nárok, ale gól nám zobral ofsajdový verdikt. Netrvalo však dlho a náskok sa nám podarilo zvýšiť. Z pozície stopér druhýkrát v zápase predviedol Simon Kristan individuálny prienik. Zatiaľ, čo pri prvom ho vychytal brankár, tentoraz to pre faul v pokutovom území skončilo jedenástkou, ktorú rutinérsky premenil Patrik Grega. Hostia mali najväčšiu svoju príležitosť, keď po ľavom krídle prenikol Škarupa, ale Bartko jeho pokus vytesnil. V závere prvého dejstva sa mohol po centri Pirhalu a následnom zmätku v defenzíve Sobraniec opäť presadiť Jooks, ale trafil iba spojnicu.

Arben Hazrolli. (Snímky: Tibor Gábor)

Po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil a bolo iba otázkou času, kedy svoje príležitosti opäť premeníme. Prelomili sme to prestriedaním po hodine hry. Z ľavej strany poslal Milan Novák adresný center na zadnú žrď, kde hlavičkou vsietil svoj prvý gól v kežmarskom drese brazílsky obranca Ewerton. O minútu neskôr sme využili chaos v obranných radoch Sobraniec, keď Jooks prenechal zakončenie lepšie nabiehajúcemu Bavoľárovi a kežmarský kanonier sa nepomýlil. Nedá sa povedať, že ani pri štvorgólovom rozdiele by sa zápas dohrával. Naopak, my sme stále búšili a vytvárali si ďalšie príležitosti. Jednu z nich aj vďaka výbornej Pilátovej prihrávke cez pokutové územie premenil Lajčák. Brankár Bartko však nedostal čisté konto zadarmo a ešte v 86. minúte musel pohotovo zasiahnuť pri gólovke Kostiča.

Dominik Vida. (Snímky: Tibor Gábor)

Predohrávka 30. kola Majstrovstva regiónu IV. liga Východ
1.MFK Kežmarok – FK Sobrance-Sobranecko 5:0 (2:0) Góly: Jooks, Grega (z 11m), Ewerton, Bavoľár, Lajčák.

STANISLAV KOCH, tréner 1.MFK Kežmarok: „Som spokojný s prístupom svojich zverencov, pretože sme začali od prvej minúty aktívne, súpera sme dostali pod tlak a bolo len otázkou času, kedy skórujeme. To sa nám hneď aj podarilo, upokojili sme sa a dostali sa do hernej pohody. Predvádzali sme dobrú kombinačnú hru s dobrým pohybom a využívali sme krídelné priestory. Keďže sme dali doma päť gólov, musíme byť spokojní. Samozrejme, boli tam ešte rezervy, pretože ďalšie šance sme zahodili, ale to patrí k futbalu. Som rád, že sme divákov potešili aktívnou hrou a ľudia môžu mať radosť. Videli sme, že naše mužstvo na to má.“

Jooks. (Snímky: Tibor Gábor)

JOZEF KROČKO, tréner FK Sobrance – Sobranecko: „Prišli sme sem veľmi oslabení, nakoľko nám chýbali štyria hráči základnej zostavy. Na to sa však nechcem vyhovárať. Vedeli sme, že Kežmarok je kvalitný súper, takže nás nečakalo nič ľahké. Povedali sme si, že potrebujeme prečkať prvých 15 minút, lebo na nás domáci určite vyletia. Prišla však 5. minúta, hrubá chyba ľavého obrancu a bolo 1:0. Svojimi chybami sme ich posadili na koňa a už to išlo. Akosi sme sa báli hrať, nepodržali sme loptu, nakopávali sme to, čo mi takto nechceme hrať, všetko sa nám vracalo späť, takže bola iba otázka času, kedy padne viac gólov. Dopadlo to, žiaľ, 5:0 takže spokojnosť tam nemôže byť. Musíme sa však sústrediť na ďalší zápas v Pavlovciach nad Uhom. Dúfam, že budeme kompletní, zmobilizujeme sily a niečo tam uhráme.“

Simon Kristan. (Snímky: Tibor Gábor)

FOTOGALÉRIA od Tibora Gábora (otvoríte kliknuntím)

Po Kechneci sme si teda pripísali druhý triumf za sebou a ťaháme šnúru piatich duelov, v ktorých sme bodovali. Po remíze Ľubotíc s Medzilaborcami sa to už prejavilo aj v tabuľke a poskočili sme na štvrté miesto. Máme však zhodne 48 bodov, takže so „sokolmi“ budeme o túto pozíciu bojovať na diaľku zrejme až do konca sezóny. Najbližšie cestujeme v nedeľu do Medzilaboriec.