Novák: Skúsime sa zomknúť a priniesť nejaké body

Rovnako ako v úvode sezóny nemáme dobrý štart ani do jarnej časti. Aj v odvetách sme podľahli všetkým trom najhorúcejším adeptom na postup a vyhrali len nad Kalšou. V nedeľu nás od 15.30 h privíta na svojom ihrisku v rámci 21. kola desiata Čaňa, kde by sme sa v prípade triumfu mohli nadýchnuť k lepším zajtrajškom.

FK Čaňa získala na jar už päť bodov za víťazstvo nad Raslavicami a remízy so Sobrancami a Veľkým Šarišom. Naposledy potrápila aj Poprad, ktorý na domácej pôde otáčal výsledok na 3:2. Nečaká nás teda nič jednoduché, ale to už vieme aj z augustového stretnutia v Kežmarku. Vtedy sme počas väčšiny času útočili do plných a až v samom závere urobila Čaňa chybu, po ktorej skóroval Jakub Bavoľár a zabezpečil nám tri body.

Dá sa očakávať, že v nedeľu sa domáci budú snažiť nakopávať loptu na silového útočníka Štefana Majerníka, ktorý je so štyrmi jarnými gólmi vo výbornej fazóne. Naopak, my sa musíme poučiť z chýb z predošlých stretnutí, zlepšiť bránenie štandardných situácií a celkovo defenzívu, keďže sme v štyroch dueloch inkasovali už 14-krát. Bude to však o to náročnejšie, pretože pre kartové tresty nemôže do hry zasiahnuť Patrik Grega.

„Sme pripravení na ťažký boj vonku. Sme aj dobre naladení, len nám chýbajú nejaké maličkosti, ktoré dotrénujeme, doriešime. Skúsime sa ako mužstvo zomknúť a priniesť nejaké body – dúfam, že budú tri. Myslím si, že Čaňa nebude chcieť hrať nejaký ofenzívny futbal a očakávam, že sa v desiatich zasunú do obrany. Dôležité bude, kto strelí prvý gól,“ vyjadril sa skúsený záložník 1.MFK Kežmarok MILAN NOVÁK.