V stredu nás čaká odložené podtatranské derby

V úvode jarnej časti nás už preveril prvý i druhý tím tabuľky a v stredu na štadióne F1 v Kežmarku to od 17.00 h bude aj tretí Poprad.

Prvé dve stretnutia v Košiciach a Medzeve nám nevyšli, ale Spartaku sme v závere strelili aspoň dva góly. Nadviazali sme na to uplynulú sobotu, keď sme 80 minút dominovali proti predposlednej Kalši a napriek rozpačitému záveru sme si po triumfe 3:2 pripísali do tabuľky prvé tri jarné body. Veríme, že to bolo dôležité víťazstvo, od ktorého sa môžeme odpichnúť k vydarenej jarnej časti. Tentoraz nás však čaká opäť ďalší horúci adept na postup – FK Poprad a v podtatranskom derby budeme opäť potrebovať vašu podporu.

Stredajší súperi sú aktuálne v odlišnej pozícii. Kežmarok v troch jarných dueloch inkasoval už 11 gólov a body získal až na tretí pokus. FK Poprad je, naopak, stopercentný, keďže presvedčivo zdolal Medzev i Kalšu a uplynulú sobotu otočil nepriaznivý vývoj s Čaňou a zvíťazil 3:2. Náš sused spod Tatier má navyše rozbehnutého strelca – Abdulhakima Ahmada Danejiho. Mladý Nigérijčan skóroval v každom jarnom dueli a Medzevu strelil hneď dva góly. Nečaká nás teda vôbec nič jednoduché, ale hovorí sa, že derby nemá favorita a chuť po kežmarskom víťazstve potvrdzuje aj útočník JAKUB BAVOĽÁR:

„Tento zápas sa viackrát prekladal. Je to derby a vieme, ako to dopadlo v lete v Poprade. Po nešťastne odpískanej penalte sme tam prehrali 1:0. Po nevydarenom úvode jarnej časti sa musíme zomknúť a nazbierať sily. Sobotný triumf nad Kalšou nás určite posilní a doma chceme zvíťaziť aj nad rivalom z Popradu. Dúfam, že príde čo najviac ľudí. Keďže sa hrá o 17.00 h, derby by ich mohlo prilákať na štadión. Verím, že bude dobré počasie a s podporou našich divákov to dotiahneme do úspešného konca. Popradu chceme vrátiť prehru z prvého zápasu. Opäť hráme v Kežmarku a doma je doma. Poznáme ihrisko, ktoré bolo síce zničené, ale po zime sa ako-tak dalo dokopy. V Poprade sa zmenilo pár hráčov, sú tam nejakí mladí chlapci, takže počítam s tým, že hostia budú chcieť hrať behavý futbal. My sa však nezľakneme, nebudeme len brániť, ale chceme hrať futbal, ktorý nás zdobí celú sezónu, a potešiť oko diváka.“