Šomšák: Sobrance poznám ako húževnatého súpera

Pre úvod európskeho šampionátu v Nemecku sa záverečné kompletné 30. kolo IV. ligy Východ predohráva. Ideálnym dátumom je štátny sviatok Dňa víťazstva nad fašizmom v stredu 8. mája a zápasy sa hrajú už dopoludnia o 10.30 h kedy na domácom štadióne privítame FK Sobrance – Sobranecko.

Aktuálne ťaháme sériu štyroch stretnutí za sebou, v ktorých sme bodovali, takže rozhodne ju chceme predĺžiť. Sobrance síce taktiež v sobotu zdolali Rudňany, ale tento klub zo stredu tabuľky predtým nestačil na Gerlachov, Medzilaborce ani na Kechnec. Ich najnebezpečnejším hráčom je Michal Lukačko, ktorý na jar strelil štyri góly. Sviatočná odveta by mala byť diametrálne odlišná oproti jesennému duelu na Zemplíne. Koncom októbra sa tam hralo na ťažkom ihrisku po daždi, bolo to plné osobných súbojov a mužstvá sa rozišli po bezgólovej remíze.

„Zápasy v stredu sú pre nás neobvyklé, jedine keby šlo o Slovenský pohár. Každý však má rovnaké podmienky. Po stretnutí s Kechnecom je dôležitá regenerácia a, samozrejme, príprava na stredu, aby sme domáce víťazstvo potvrdili. Sobrance poznám ako náročného húževnatého súpera. Vždy mali v kádri futbalistov z Michaloviec. Majú šikovných, ale aj skúsených hráčov, takže nás nečaká nič jednoduché. Určite však chceme zvíťaziť. Na jeseň trápil chlapcov v Sobranciach podmočený terén. Teraz očakávam teplé počasie, ale aj tu trošku odskakuje lopta a ten povrch nie je ideálne, ako už spomínal v predošlých vyjadreniach aj tréner. Hrávame tu však častejšie ako Sobrance, takže verím, že to zvládneme. Na zápas sa už teším,“ vyjadril sa LUKÁŠ ŠOMŠÁK, ktorý síce na jeseň v Kežmarku ešte nepôsobil, ale v tejto súťaži má odohranú nejednu sezónu.