Radovan Novák: Deti nie sú malými dospelými

Pri ďalšom pohľade na naše mládežnícke družstvá spojíme kategórie U10 a U11, pretože obe vedie RADOVAN NOVÁK.

» Sme zameraní na rozvoj hráča, na individualitu. Potrebujeme čo najlepšie ovládať všetky herné činnosti jednotlivca a zároveň na to nabaľujeme ďalšie veci. Individualizácia jeden na jedného, prvý dotyk, neskôr dobrá streľba. Potom to sledujeme aj v zápasoch, či sa nám to darí a či to vôbec hráč robí. Pre nás je vtedy výsledok dobrý, keď je hráč úspešný v činnostiach, ktoré ho na tréningu učíme. Dávame príležitosť čo najviac hráčom. Dohromady ich v kategóriách U10 a U11 máme celkom 38.

» Trend je taký, že sa zlepšujeme, ale, samozrejme, mohlo by to ísť aj rýchlejšie, no ovplyvňuje to viac faktorov. Nastavené to však máme dobre, máme dobrú partiu, mnoho nových tvárí (hlavne v U10) a veľmi dobre sa chytajú. Chce to čas, ale vyhliadky sú pozitívne. Tréningom sa budeme stále zlepšovať. Samozrejme, máme šikovných hráčov, ale aj mnoho takých, ktorí ich rýchlo dobiehajú, takže vzniká zdravá konkurencia. Máme aj baby a čím viac dievčat, tým lepšie, pretože do budúcnosti by sme radi vytvorili výhradne dievčenský tím. Baby sa rýchlo učia, počúvajú niekedy viac ako chlapci. Je to fajn oživenie a musím povedať, že tam nie sú iba do počtu, ale dá sa na ne spoľahnúť.

» Počas zimy absolvujeme nejaké turnaje, ktoré by mali byť vyplnením prípravy, ale podstatnejšie budú zápasy, kedy sa hrá dlhší čas, zahrá si maximum zverencov a čo najdlhšie. Určite tieto prípravné stretnutia budeme riešiť aj s okolitými klubmi. Potom budeme pokračovať v lige prípraviek. Venovať sa budeme naďalej rozvoju hráčov a s U11 by sme to chceli už posunúť viac do kombinačnej časti, takže sa tam nabalia ďalšie činnosti. Stále však treba drilovať veci, ktoré sme sa už naučili a deti pripraviť na trochu väčší futbal. Stále však majú čas a my musíme dozerať na to, aby dodržiavali princípy, ktoré ich učíme. Nechceme nič urýchľovať, pretože deti nie sú malými dospelými.

Aktuálne k 22. 11. 2023