Pilát: Nevyhnutná bude bojovnosť, nasadenie a hra srdcom

V posledných dvoch dueloch sme zdolali Čaňu i Sabinov, neinkasovali sme ani raz, takže na pozitívnej vlne nás v nedeľu od 16.00 h čaká súboj 23. kola v Ľuboticiach.

TJ Sokol Ľubotice na jar doma nestratil ani bod, keď zdolal Rudňany, Raslavice aj Veľký Šariš. Vonku však tak taký suverénny nie je. Zvíťazil síce nad Pavlovcami nad Uhom, ale prehral v Sobranciach a uplynulý víkend aj 2:0 v Poprade. Solídnu streleckú formu má Tomáš Štefaník, ktorý na jar zaznamenal už päť gólov.

Sokol dlhodobo hniezdi na štvrtej priečke tabuľky, ale my naň strácame iba štyri body, takže jeho pozícia môže byť pre nás v prípade nedeľného triumfu realistickou výzvou pre zvyšok sezóny. Na jeseň sme s Ľuboticami v domácom prostredí remizovali 1:1, keď sa do listiny strelcov zapísal MAROŠ PILÁT:

„V jesennom dueli sme nešťastným spôsobom stratili dva body. Jasne sme určovali tempo a dominovali, či už v držaní lopty, v osobných súbojoch alebo v počte streleckých pokusov, no ako hovorí stará známa fráza – s futbalovou šťastenou sa neoplatí zahrávať. Tento čierny scenár sa vtedy naplnil do bodky. Z kvanta vyložených šancí sme nedokázali streliť gól a Damoklov meč visel nad nami až do 80. minúty, kedy hostia z ojedinelej brejkovej situácie udreli a vyrovnali. Dobre vieme, že v nedeľu cestujeme na horúcu pôdu, odkiaľ sa berú body iba ťažko. Na menšom ihrisku očakávam zápas s množstvom osobných súbojom, v ktorom budú rozhodovať detaily. Z nášho tímového hľadiska to budú najmä faktory, ktoré sú pri vonkajších stretnutiach nevyhnutné – bojovnosť, nasadenie a hra srdcom. Každopádne sa na zápas tešíme. Po posledných víťazstvách panuje v tíme pozitívna atmosféra a verím, že víťaznú sériu si predĺžime aj v Ľuboticiach.“