Ondrejka: Pozeráme na seba a chceme získať tri body

Domácim triumfom nad Gerlachovom sme natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy za sebou a o piate sa pokúsime v sobotu od 17.00 h v Rudňanoch.

Rudňanom, ktoré sa opierajú o ofenzívne trio Kórejčanov, sa na jar veľmi nedarí a aktuálne im patrí až 14. priečka. Majú však ešte k dobru stretnutie v Čani. Podľa výsledkov by to mohol byť súper, ktorý nám môže vyhovovať, pretože má viacero zápasov, kedy inkasoval veľa gólov. Uprostred apríla napríklad doma podľahol Lokomotíve 0:6 a hneď v ďalšom súboji prehral v Pavlovciach nad Uhom 6:0. Päť gólov dostal aj v marci od Ľubotíc a uplynulý víkend aj v Poprade.

V októbri sme v Kežmarku Rudňany zdolali napriek absencii Jakuba Bavoľára 4:1 a stretli sme sa s nimi aj v rámci zimnej prípravy v Tatranskej Lomnici, kde sme triumfovali 6:1 aj vďaka dvom presným zásahom TOMÁŠA ONDREJKU:

„Vtedy nám pomohol gól v prvej minúte. Dominovali sme a súpera sme nepúšťali do žiadnych vyložených šancí. Prvý polčas sme zaslúžene vyhrali 5:0 a som rád, že som k tomu prispel dvoma gólmi. V druhej polovici stretnutia sme sa už viac-menej prispôsobili hre hostí.“

Nesmieme však nič podceniť, lebo výsledky ich posledných dvoch domácich stretnutí ukazujú, že zverenci Dávida Richnavského vedia byť najmä na domácom ihrisku nebezpeční. Raslavice totiž porazili 4:2 a Veľký Šariš 2:1. Rola favorita je však napriek tomu jasná a potrebujeme ju potvrdiť.

„Musím priznať, že na jar som ani raz nevidel ich herný prejav. Očakávam, že v sobotu to bude o nás – ako k tomu zápasu pristúpime. Pozeráme na seba a rozhodne chceme získať tri body. Výsledkovo sa nám momentálne darí, takže chceme zvíťaziť vo všetkých zvyšných kolách, aby sme potvrdili štvrtú priečku v tabuľke. Na nováčika by to bolo pekné umiestnenie napriek tomu, že počas zimnej prestávky sme verili aj v prvú trojku, ale nič sa nedeje,“ konštatoval kapitán ONDREJKA.