Novák: Minulú sezónu hrali 15-roční proti 19-ročným

Po jesennej časti patrí kežmarskému mladšiemu dorastu druhá priečka v III. lige – východ o skóre za lídrom z Ľubotíc. Ako to v tejto kategórii funguje nám vysvetlil jej kormidelník RADOVAN NOVÁK.

» Po určitej dobe je kežmarská U17 znovuzrodenou kategóriou. Chceli sme sa totiž posunúť vpred a zároveň nám končilo mnoho hráčov, ktorí by bez tohto tímu odišli preč alebo nedajbože skončili, tak sme vytvorili s U19 dvojičku. Väčšinou tam máme ročníky 2007 a 2008. Tým, že ich delíme aj do U19, máme dostatočný počet pre obe družstvá, dokopy v doraste figuruje cez 30 hráčov.

» Kolektív sme dokázali veľmi rýchlo sceliť a podarila sa nám aj dobrá letná príprava. My sme už pred rokom vedeli, že chceme pripraviť U17, takže v minulej sezóne už hrali naši pätnásťroční proti devätnásťročným. Navyše sa vrátil Janko Zgraja, posilnil nás Pali Roth, takže sme to aj vystužili. Máme kvalitných hráčov a vedeli sme, že budú pripravení. Každý zápas bol pre nás výborný a splnil účel. Chlapci sa rozvíjali a darilo sa nám aj výsledkovo. Ani raz sme neboli tímom, ktorý by ťahal za kratší koniec.

» Zatiaľ sme na druhom mieste, ale netlačíme silou-mocou na prvenstvo. Chceme hrať dobre a svojou hrou, samozrejme, víťaziť. Teší ma, že Nikolas Kovalčík je s 20 gólmi najlepším strelcom súťaže a hneď za ním je zase Alex Kovalčík. Celkovo máme mnoho strelcov aj zo stredovej formácie a chytajú sa aj obrancovia. Hráme teda otvorený ofenzívny futbal, ale snažíme sa aj o rýchly prechod do defenzívy a snažíme sa mať loptu pod kontrolou. Býva to však náročné, lebo aj súperi sú kvalitní.

Aktuálne k 22. 11. 2023