Nadviažeme na najlepší výsledok sezóny aj v domácej odvete?

Po horšom začiatku jarnej časti sa dostávame do hernej i výsledkovej formy a ťaháme sériu troch duelov bez prehry. Opäť nás však čaká tzv. anglický týždeň, ktorý začíname v Kežmarku proti Kechnecu v sobotu od 16.30 h.

Kechnec aktuálne nemá najlepšiu fazónu, keďže podľahol Veľkému Šarišu i Popradu. Na jar pozbieral  v siedmich zápasoch sedem bodov, no napriek tomu sa nachádza na 6. mieste a vedie teda skupinu našich prenasledovateľov. Má však osembodové manko, ktoré by sme vo vzájomnom dueli chceli rozhodne navýšiť a upevniť si účasť v najlepšej pätici IV. ligy. Až na posledný súboj s Popradom Kechnečania v každom jarnom kole skórovali, no hráči si góly viac-menej delia.

Na juhu východného Slovenska sme v septembri odohrali výsledkovo najvydarenejšie stretnutie v aktuálnom ročníku. Triumfovali sme tam jednoznačne 0:5 a strelecky sa postupne presadili Novák, Kristan, Kačír, Bavoľár i Diwumba.

„Pamätám si, že sme celý čas mali prevahu, súpera sme k ničomu nepustili, strelili rýchle góly a mali zápas pod kontrolou. Vychádzali nám akcie a Simon tam strelil parádny gól. Na to, že sa Kechnecu na jar až tak nedarí, v tabuľke je hneď za nami a stráca osem bodov. Svedčí to o tom, že to pre nás nebude jednoduchý súboj. Máme výhodu domáceho prostredia, ale nesmieme nič podceniť. Musíme sa naplno sústrediť počas celého stretnutia a už potrebujeme byť efektívni v zakončení. Očakávam, že sa hostia stiahnu a budú sa snažiť o rýchle protiútoky,“ vyjadril sa stopér 1.MFK Kežmarok MATEJ KAČÍR, ktorý v Kechneci aj skóroval.

Sobotný futbal spestríme vašim ratolestiam skákacím hradom i cukrovou vatou. Prídte si užiť futbal s celou rodinou a vychutnajte si prvý májový víkend spolu s 1.MFK Kežmarok. Deti do 15 rokov majú ako vždy vstup zdarma.