Na ubojovaný druhý polčas doplatil zranením Matej Kačír

Po tzv. anglickom týždni sme nabehli opäť na štandardný režim víkendových zápasov a po troch triumfoch za sebou sme sa v sobotu na kežmarskej pôde pokúsili o štvrtý proti FK Gerlachov.

Počas týždňa si tréner Koch pochvaľoval tréningovú dochádzku, takže mal príjemné starosti so skladaním zostavy. Chcel však vidieť, ako bude vyzerať výkon mužstva bez Patrika Gregu, ktorý preto začínal iba na lavičke. Základná jedenástka teda vyzerala takto:

Pohoryliak – Lajčák, Kačír, Kristan, Ewerton – Novák (C) – Pirhala, Hazrolli, Pilát, Jooks – Bavoľár.
(Náhradníci: Bartko – Grega, Harbar, Šomšák, Rušin, Ondrejka, Vida.)

Adam Pirhala. (Snímky: Tomáš Pitka)

V úvode sa súperi tak trochu oťukávali a Gerlachov k stretnutiu pristúpil veľmi dobre po taktickej stránke, čím zabránil tomu, aby sme si vytvorili tlak. Mali sme síce dva náznaky šancí, no Novákova strela z diaľky minula cieľ a na výborne zakrútený rohový kop Ewertona na bližšej žrdi nedosiahol Jooks ani Kačír na vzdialenejšej. Hostia sa však presadili hneď z prvej príležitosti. Ravlikovskeho síce Kristan s Kačírom odzbrojili, ale lopta sa po súboji dostala ideálne do nábehu Sopka, ktorému sa v prečíslení ponúkal aj Košč.  Sopko si veril a spoj prízemný pokus umiestnil presne k žrdi. Následne sme videli ojedinelú futbalovú situáciu, keď mali Kežmarčania možnosť nepriameho kopu. Na tréningoch však nebýva priestor nacvičovať niečo také, takže zakončenie Nováka zastavil múr.

Arben Hazrolli. (Snímka: Tibor Gábor)

Na zvrat výsledku sme, našťastie, nemuseli dlho čakať. Jooks našiel blízkosti bieleho bodu Bavoľára, ktorý bol chrbtom k bráne, takže si našiel priestor na prihrávku a jeho oblúčik na vzdialenejšej žrdi upratal za Mašleja z voleja vo výskoku Hazrolli. Vedenie nám dala opäť spolupráca brazílskeho dua. Ewerton opäť perfektne kopol rohový kop, na ktorý najlepšie vyskočil Jooks. Hostia mohli ešte pred polčasom vyrovnať, no zakončeniu Venediktova, ktorého tesne bránil Lajčák, chýbala razancia, takže Pohoryliak si poradil. Pozorný bol aj jeho náprotivok Mašlej, ktorý si po Pirhalovom prieniku poradil s pokusom Bavoľára.

Jooks. (Snímky: Tomáš Pitka)

Po zmene strán sme žiadne vážnejšie príležitosti nevideli. Hralo sa medzi šestnástkami s množstvom osobných súbojov. Vyplývala z toho aj nervozita, ktorú na našej strane zvyšovali aj rozhodnutia hlavného arbitra, ktorý nevyhovel žiadostiam kežmarského tímu, ktorý si dvakrát pýtal verdikt o ruke súpera v nebezpečných pozíciách. Pochopiteľne, z takého priebehu vyplývala rozkúskovaná hra a žlté karty. Víťazstvo 2:1 sme si síce ustrážili, ale Matej Kačír za to zaplatil zranením.

Nervozita Adama Pirhalu. (Snímky: Tomáš Pitka)

26. kolo Majstrovstva regiónu IV. liga Východ
1.MFK Kežmarok – FK Gerlachov 2:1 (2:1) Góly: Hazrolli, Jooks – Sopko.

STANISLAV KOCH, tréner 1.MFK Kežmarok: „V prvom rade som spokojný, že sme tento duel zvládli. Bol totiž veľmi náročný a zaskočil nás prvý gól súpera. Museli sme teda otáčať výsledok. Mužstvo však ukázalo vnútornú silu a už do polčasu sme ho aj otočili, čo si na svojich hráčoch vážim. Dôležitý bol náš prvý gól, ktorým sme vyrovnali. Mali sme aj nebezpečné rohy, ktoré kopal Ewerton, z čoho sme dali aj druhý gól. Ewerton má dobrú kopaciu techniku a Jooks zase dobrý timeing. Som rád, že máme túto brazílsku dvojicu, pretože obaja sú prínosom pre mužstvo. Na tomto ihrisku sa ťažko hrá futbal, pretože stred plochy je rozbitý. Pokým sa to nedá do poriadku, budeme mať problémy s kombináciou. Bývajú aj takéto stretnutia a bojovnosťou sme to dotiahli do víťazného konca. Žiaľ, zranil sa nám kľúčový hráč defenzívy Maťo Kačír, Milan Novák v Rudňanoch nebude k dispozícii z rodinných dôvodov, takže dostanú šancu ďalší.“

Arben Hazrolli. (Snímky: Tomáš Pitka)

VLADISLAV PALŠA, tréner FK Gerlachov: „Vedeli sme, že Kežmarok má dobré mužstvo a je silný najmä po kombinačnej stránke. Snažili sme sa vychádzať trochu viac zo zabezpečenej obrany, než zvykneme. V prvom polčase sa nám podarilo otvoriť skóre, ale potom sme po našich chybičkách v priebehu pár minút dvakrát inkasovali. Následne sme mali ešte jednu príležitosť, keď sa náš hráč ocitol sám pred brankárom, no nepremenili sme. Stále to však bolo iba o jeden gól. V kabíne sme si povedali, že v tom budeme pokračovať ešte 15 minút, a potom zmeníme rozostavenie tak, ako sme zvyknutí a zvýšime pressing. Nedarilo sa nám, pretože nám viazla kombinácia. Celý zápas a zvlášť druhý polčas bol viac bojom ako futbalom. Neprichádzali šance a my sme začali nakopávať, pričom svojim zverencom prízvukujem, aby hrali kombinačne, pretože na nakopávané lopty nemáme výškovú prevahu. Bolo to viac o kopaní, než o futbale.“

FOTOGALÉRIA od Tibora Gábora a Tomáša Pitku (otvoríte kliknuntím)

Kežmarčanom sa tak podarilo predĺžiť sériu víťazstiev na štyri, pričom sme už sedemkrát za sebou nenašli premožiteľa. Za postupom rázne kráča FK Poprad, ktorý zdolal Rudňany presvedčivo 5:0. 26. kolo súťaže sa dohráva v nedeľu od 17.00 h a v prípade zaváhania Ľubotíc v Čani, by sme sa od „sokolov“ mohli konečne bodovo odpútať. Na budúcu sobotu sa predstavíme v Rudňanoch.