Krempaský: Všetko robíme zábavnou formou

V kategórii U8 sa už kežmarské deti konfrontujú s rovesníkmi z iných klubov. O tom, ako funguje táto predprípravka nám porozprával jej tréner ĽUBOMÍR KREMPASKÝ.

» V tejto kategórií je hlavné u detí vyvolať taký zápal po hre a naučiť ich dobré základy. Veľa sa venujeme pohybovým hrám, ale pridávame do toho aj herné činnosti jednotlivca. Všetko však robíme zábavnou formou a gro tréningu tvorí samotný futbal. Mať vo futbale správne základy je pre prechod do ďalších kategórií asi najdôležitejšie.

» Odohrali sme jeden turnaj v Liptovskom Mikuláši, pretože ide o to, aby deti mali konfrontáciu s inými družstvami a hrali. Musíme ich naučiť, aby sa nebáli robiť chyby, aby ovládali loptu a stali sa sebavedomými hráčmi. Deti sú zapálené, tešia sa na tréningy a stále sú pripravení ako profíci. Je s nimi radosť pracovať. V tréningovom procese ich máme zapojených v rámci kategórie U8 okolo 26, takže dostatočný počet.

» Tešíme sa na zimné turnaje. Jeden nás čaká v Banskej Bystrici a ďalší v Starej Ľubovni. Počas vianočných prázdnin budeme mať prestávku, a potom nás čaká kolotoč až do konca školského roku. Počas druhej časti sezóny by sme chceli, aby deti stále chodili radi na tréningy a zabávali sa futbalom. O víťazstvá nejde. Chceme sa zlepšovať nielen rýchlostne, ale aj technicky, pretože v Kežmarku chceme mať rýchlych a technických hráčov. Samozrejme, pracujeme aj na koordinácii, a keď sa deti zlepšujú, pre nás je to spätná väzba.

Aktuálne k 27. 11. 2023