Koch: Výsledok je odrazom toho, že sme začali hrať ľahkovážne

Jarná časť Majstrovstva regiónu IV. ligy Východ pre kežmarských futbalistov odštartovala v nedeľu 24. marca v Čermeli.

Žreb už  v prvých jesenných kolách k sebe priradil vzájomné zápasy najlepších klubov súťaže. Prirodzene, takto je to aj na jar, no s vymeneným domácim prostredím. Všetko sa malo začať podtatranským derby Kežmarku s Popradom, ale tento súboj bol pre nespôsobilý terén odložený. Ďalšie dva šlágre ročníka sa hrali práve počas uplynulého víkendu. Poprad presvedčivo zdolal Medzev 4:0 a košická Lokomotíva doma privítala 1. MFK Kežmarok.

Stanislav Koch nemohol pre zdravotné problémy počítať s dvojicou kľúčových hráčov – Matejom Kačírom ani Marošom Pilátom. Tím počas zimného prestupového okna opustili Dominik Gahura, Charis Diwumba, Matheus Mendonca a najnovšie sa k nim pridal aj Michal Bacula, ktorý posilní FK 05 Levoča. Naopak, tréner už mal k dispozícii marcové defenzívne posily Lukáša Šomšáka i Brazílčana Ewertona a zostavu zložil takto:

Pohoryliak – Šomšák, Grega, Ewerton, Harbar – Kristan, Novák (C) – Pirhala, Hazrolli, Lajčák – Bavoľár.
(Náhradníci: Bartko – Ondrejka, Vida, Starinský.)

Milan Novák. (Snímky: Timea Kusnyírová)

Počas prvého polčasu Kežmarčania dokázali držať s domácimi krok, často sa hralo medzi šestnástkami, ale videli sme aj pár zaujímavých akcií, ktoré však defenzívy zvládali. Kľúčovým sa ukázal záver úvodného dejstva, keď sa hlavou presadili Košičania Tóth aj Kis. S dvojgólovým mankom by sa v druhej 45-minútovke ešte dalo niečo robiť, no Vilkovský sa presadil hneď po návrate zo šatní a bolo rozhodnuté. Keď sa už dohrávalo, Vilkovský pridal aj ďalší presný zásah a na 5:0 pre Lokomotívu spečatil Človečko. Ak máme nájsť pozitívne momenty zo strany hostí, tak Yurii Pohoryliak predviedol niekoľko náročných zákrokov a Milan Novák výborne kopol priamy kop, ktorý však dokázal domáci gólman Leško zlikvidovať.

18.kolo Majstrovstva regiónu IV. liga Východ:

FC Lokomotíva Košice – 1.MFK Kežmarok 5:0 (2:0) Góly: Vilkovský 2, Tóth, Kis, Človečko.

MILAN LALKOVIČ, tréner FC Lokomotíva Košice: „Očakávali sme veľmi ťažký zápas. Poznám totiž kežmarské mužstvo, resp. niektorých chlapcov. Prvý počal bo vynikajúci aj zo strany hostí. Dokázali to dobre zatvárať a čakali na brejky. My sme to však zvládli koncentrovane v defenzíve a v druhom dejstve už aj v ofenzíve. Zlomovým momentom boli naše dva góly tesne pred prestávkou a tretí bol zrejme ten povestný klinček do rakvy. Na úroveň IV. ligy to však bol výborný zápas dvoch vynikajúcich tímov. Škoda tých incidentov, ktoré osobne nemám rád, keď sa dejú a hráči si ubližujú. Nie je to predsa ich chlebík a mali by hrať futbal pre radosť. Možnože tým chceli ešte niečo zvrátiť a vykoľajiť nás, ale ja som na to svojich zverencov upozorňovali a urobili dobre, že sa tomu vyhli.“

STANISLAV KOCH, tréner 1.MFK Kežmarok: „Prehrali sme s kvalitným mužstvom, ale 35 minút sme mali veľmi dobrých, pretože sme hrali organizovane. Potom sme spravili dve chyby, z ktorých pramenili dva góly do šatne. To nás rozhodilo. Cez prestávku sme si povedali, že sa vrátime k disciplinovanej hre, ale, žiaľ, herná disciplína naďalej nefungovala a výsledok je taký, aký je. Je odrazom toho, že sme začali hrať ľahkovážne a neplnili si povinnosti v defenzíve. Kľúčový bol zrejme prvý gól, ktorý však, podľa mňa, padol po faule. Nakopol ich a následne sme dostali ešte ďalšie štyri. Musíme toho veľa zlepšiť. Momentálne pracujeme s úzkym kádrom a potrebujeme sa do toho dostať naspäť. Iná cesta, ako disciplinovaná hra neexistuje.“

Yaro Harbar. (Snímky: Timea Kusnyírová)

FOTOGALÉRIA od Timey Kusnyírovej (otvoríte kliknuntím)

Lokomotíva sa po tomto triumfe dostala na špicu tabuľky pred Medzev, tretia priečka patrí Popradu a štvrtá Ľuboticiam. Kežmarčanov čaká na Veľkonočnú nedeľu ďalší zo šlágrov, ktoré vykryštalizujú čelo súťaže, keď sa od 15.00 h predstavia v Medzeve.