Koch: Toto bol náš najlepší herný prejav na ihrisku súpera

V nedeľu sme nemali príliš dlhú cestu, keďže sme cestovali iba neďaleko Prešova. V rámci 23. kola nás hostil PWG Sokol Ľubotice, ktorému patrí štvrtá priečka tabuľky a strácali sme naň iba štyri body.

Zo zdravotných dôvodov nám chýbal Arben Hazrolli, Mário Rušin i Tibor Starinský, k dispozícii nebol brankár Bartko a pre päť žltých kariet ani Simon Kristan. Tréner Koch tak zložil zostavu takto:

Pohoryliak – Šomšák, Kačír, Ewerton, Harbar – Novák, Grega – Lajčák, Ondrejka (C), Jooks – Bavoľár.
(Náhradníci: Pirhala, Pilát, Vida.)

Už v jesennom domácom stretnutí sme s Ľuboticami herne dominovali, avšak vtedy to stačilo iba na remízu. Podobný scenár sa však opakoval aj v nedeľu na pôde súpera. V prvej 45-minútovke „sokoli“ dobre kombinovali na útočnej polovici, ale my sme sa často dostávali do nebezpečných akcií vďaka dlhým presným pasom na našich krídelníkov. Prvé náznaky šancí mali domáci, keď Švec hľadal vo vápne Štefaníka alebo Rečičár dobre vystrelil. Počas celého stretnutia zvádzal náš subtílnejší Brazílčan Jooks osobné súboje s urasteným Luterančíkom, s ktorým sa fyzicky nemohol porovnávať, ale za to oproti nemu ťažil zo svojej rýchlosti a techniky. Už v 13. minúte dostal dlhú prihrávku do behu, predral sa až do zakončenia, no trafil iba žrď. Ľubotice podržal aj pri strele nášho kapitána Ondrejku aj brankár Michňák. Presadzovali sme sa aj po pravom krídle a opäť ťažili z dlhého presného pasu. Lajčák si však pri jeho spracovávaní hodil loptu priďaleko.

Patrik Grega. (Snímky: Matej Čurlík)

Po zmene strán sme videli aktívny futbal a dominancia Kežmarku sa postupne stupňovala. Otvárací gól visel na vlásku odkedy sa k sľubnej hlavičke dostal Bavoľár. Vzápätí sme mali závar v pokutovom území domácich. Jooks sa opäť preštrikoval až do zakončenia, no opäť trafil do žrde, k odrazenej lopte sa ešte dostal Bavoľár, ale brankár Michňák sa už stihol skonsolidovať. Bavoľár čoskoro strelil aj gól, no postranný rozhodca mu odmával ofsajd, takže platiť nemohol. V 65. minúte sme však už domácu svätyňu konečne odkliali v súlade s pravidlami. Po rohovom kope sa Ľuboticiam nepodarilo odvrátiť loptu do bezpečia v skrumáži pred Michňákom sa k nej dostal Jooks, ktorý sa z bezprostrednej blízkosti už nepomýlil. Dlho sme sa však netešili, pretože „sokoli“ potiahli po ľavej strane rýchly ofenzívnu akciu a prihrávka Štefaníka po šírke pokutového územia našla voľného Mária Šveca. Remíza sa nám, pochopiteľne, málila, takže v závere sme robili všetko preto, aby sme strelili rozhodujúci gól. Pirhalovu strelu však zneškodnil Michňák, a keď z vyloženej pozície Jooks prestrelil bránu, museli sme sa zmieriť s remízou.

Jooks Amorim. (Snímky: Matej Čurlík)

23. kolo Majstrovstva regiónu IV. liga Východ
PWG Sokol Ľubotice – 1.MFK Kežmarok 1:1 (0:0). Góly: Jooks – Švec.

DANIEL AŠTARY, tréner PWG Sokol Ľubotice: „Pre nás je to dobrý bod. Zo všetkých tímov, ktoré som v rámci tejto súťaže videl, považujem Kežmarok za jeden z najkvalitnejších. Som teda rád, že náš mladý káder vie konkurovať súperom ako Kežmarok, Medzev, Loky či Poprad. Pre nás to bola dobrá previerka a mladí chlapci získali cenné skúsenosti. Ja chcem síce vždy víťaziť, takže bod sa mi máli, ale musím priznať, že napriek tomu, že v poli to bolo relatívne vyrovnané, Kežmarok mal viac šancí a bol jednoznačne nebezpečnejší. Máme pred sebou náročné stretnutia, takže verím, že zápas s Kežmarkom nám pomôže k tomu, aby sme to zvládli aj s Medzevom či Lokomotívou.“

STANISLAV KOCH, tréner 1.MFK Kežmarok: „Toto bol náš najlepší herný prejav na ihrisku súpera, takže sme v tomto dueli určite dva body stratili. Celý čas sme boli jednoznačne lepším mužstvom, vytvárali sme si dostatok streleckých šancí, ale, žiaľbohu, v zakončení sme zlyhávali, preto sa to skončilo iba remízou. Už v prvom polčase sme mali asi štyri tutovky, no nedali sme. Už som sa obával toho, že domáci prídu raz ku bráne a inkasujeme. Chvalabohu, v druhom dejstve sme strelili prvý gól my a mali aj ďalšie príležitosti, ale športové šťastie sa od nás odklonilo. Zápas sme mali pod kontrolou, ale ak zo šiestich vyložených šancí nedáte dva-tri góly, nemôžete vyhrať. “

Milan Novák. (Snímky: Matej Čurlík)

FOTOGALÉRIA od Mateja Čurlíka (otvoríte kliknuntím)

Fakt, že sme v Ľuboticiach nevyhrali, nás ešte z boja o štvrté miesto neodpisuje. My už totiž máme za sebou všetky dueli proti štvrtoligovej špičke, no Ľubotice v nedeľu cestujú do Medzeva a 2. júna ich čaká súboj na Lokomotíve. Samozrejme, najdôležitejšie však bude, aby sme zvládali svoje duely. Aktuálne nás čaká domáci dvojzápas. V sobotu od 16.30 h privítame v Kežmarku Kechnec a už v stredu 8. mája od 10.30 h Sobrance v rámci predohrávaného 30. kola.