Kluby z čela tabuľky nám už bodovo odskakujú

Najkvalitnejšie tímy Majstrovstva regiónu IV. ligy Východ robia Kežmarčanom problémy, čo sa potvrdilo aj na Veľkonočnú nedeľu v Medzeve.

Po trpkej porážke na Lokomotíve nás v 19. kole privítal na svojom štadióne druhý Medzev. Maroš Pilát síce ešte k dispozícii nebol, ale Matej Kačír áno, takže sa vrátil na svoju pozíciu ľavého stopéra základnej zostavy a Brazílčan Ewerton sa posunul na ľavý kraj. S tímom už cestoval aj jeho kamarát a posledná kežmarská akvizícia zimného prestupového okna – Joarlyson Amorim Souza. Tento krídelník však ešte nastúpiť nemohol. Tréner Koch teda zložil zostavu takto:

Pohoryliak – Šomšák, Grega, Kačír, Ewerton – Novák (C), Kristan – Pirhala, Hazrolli, Harbar – Bavoľár.
(Náhadníci: Bartko – Ondrejka, Lajčák, Vida, Rušin, Joarlyson.)

Od úvodu sa hral obojstranne aktívny futbal a obe mužstvá si vypracovali aj strelecké príležitosti. Žiaľ, tie naše nenachádzali cieľ. Naopak, v 40. minúte sa presadil Spartak, keď nadvihnutý prízemný rohový kop pristál na hlave číhajúceho Zsolta Ištóka.

Po návrate zo šatní prišla ďalšia studená sprcha a domáci ťažili opäť zo štandardnej situácie. Kovalenko vyslal z priameho kopu prudkú jedovku, ktorú síce Pohoryliak bravúrne zlikvidoval, ale lopta sa odrazila do Mateja Kačíra a bol z toho vlastenec. Napriek tomu sme bojovali ďalej a mohli sme aj znížiť. Domáca defenzíva totiž pozabudla na Tomáša Ondrejku, ktorý výborne prenikol pred brankára Čierneho, no trafil iba žrď. V 68. minúte navyše prišlo k strate lopty na polovici ihriska, Kovalenko vyrazil do rýchleho brejku po pravej strane, presný center posadil priamo na nohu nabiehajúceho Terpaja v pokutovom území, ktorý príležitosť chladnokrvne premenil. O päť minút neskôr poslal Veliky perfektný prienikový center na nabiehajúceho Kovalenka, ktorý najskôr vyhral fyzický súboj a trafil presne k ľavej žrdi.

Stav 4:0 síce vyzeral hrozivo, ale Kežmarčanom slúži ku cti, že zbrane nezložili a v záverečných minútach skorigovali manko na dva góly. Najskôr Adam Pirhala hodil dlhý aut až na pred bránu na nohu Jakuba Bavoľára, a potom sa presadil aj sám. Bavoľár chcel vysunúť Lajčáka, na čo síce defenzíva Medzeva zareagovala, ale vychýlená lopta sa dostala práve k Pirhalovi, a ten poľahky uzavrel výsledok na 4:2.

Adam Pirhala. (Snímky: Timea Kusnyírová)

19.kolo Majstrovstva regiónu IV. liga Východ:

MFK Spartak Medzev – 1.MFK Kežmarok 4:2 (1:0) Góly: Ištók, Kačír (vl.), Terpaj, Kovalenko – Bavoľár, Pirhala.

TOMÁŠ DANKO, tréner MFK Spartak Medzev: „Predovšetkým výsledkovo sme to zvládli, ale poviem úprimne, že pred zápasom som mal malú dušičku. Videl som totiž duel Kežmarku na Lokomotíve a výsledok 5:0 podľa môjho videnia futbalu absolútne nezodpovedal realite. Vedel som, že nás nečaká nič jednoduché. Chlapci však k zápasu pristúpili dobre a dostavil sa priaznivý výsledok. Musím však športovo priznať, že my sme svoje šance využili a Kežmarok nie. Herne hostia nesklamali, ale efektivita bola jednoznačne na našej strane. Zlomový bol náš tretí gól, pretože stav 2:0 býva zradný. Trápia ma však takéto závery, keď vedieme 4:0 v hlavách máme asi to, že už sa nemôže nič stať, ale stane sa. Keby sa hralo o desať minút navyše, možno by to bola ešte aj dráma.“

STANISLAV KOCH, tréner 1.MFK Kežmarok: „Táto prehra ma mrzí. Stále robíme naivné chyby, z ktorých súperi ťažia. Hra bola vyrovnaná, ale tie individuálne chyby sú neospravedlniteľné. Veď z nich súper vždy dá gól. Zase sme dostali gól v podstate do šatne a následne aj zo šatne. Toto nás zráža. My sme mali šance, veď sme mohli dať kontaktný gól na 2:1, ale nastrelili sme tyč. Nepridáva nám ani náročné vylosovanie, keď hráme s troma súpermi z čela tabuľky za sebou a musím priznať, že momentálne nie sme v pohode. Musíme to zlomiť nasadením, bojovnosťou, väčšou vôľou po víťazstve a nerobiť toľko naivných chýb.“

Peter Lajčák. (Snímky: Timea Kusnyírová)

FOTOGALÉRIA od Timey Kusnyírovej (otvoríte kliknuntím)

Kežmarčania napriek nevydarenému vstupu do jarnej časti a deviatim inkasovaným gólom v dvoch dueloch ostávajú na 5. priečke, ale z 9-bodovej straty na prvý Medzev po jeseni je razom 17-bodová na už teraz vedúcu Lokomotívu a 10-bodová na štvrté Ľubotice. Veľkonočné stretnutie v Medzeve odštartovalo náš náročný týždeň, pretože už v stredu nás od 17.00 h čaká domáca dohrávka podtatranského derby proti FK Poprad a v sobotu privítame opäť na kežmarskom štadióne Kalšu.