Kežmarské deti sa stretli s Weissom a vychutnali si oslavy titulu

Naša predprípravka U8 pod vedením trénerov Ľubomíra Krempaského a Richarda Steigaufa cestovala na herné sústredenie do Bratislavy. Trinásť chlapcov a dve dievčatá počas dvoch dní absolvovali bohatý športový program. 

V piatok 17. mája odohrali kežmarské nádeje súboj v športovom areáli TJ Slávia Trnava proti rovesníkom z FC Spartak Trnava.

Následne si v sobotu na ihrisku akadémie ŠK Slovan Bratislava zmerali sily s „belasou“ U7. Pred zápasom na nich čakalo milé prekvapenie v podobe návštevy slovenských šampiónov. Medzi kežmarské deti zavítal Dávid Strelec, Adam Hrdina i Samuel Habodasz. Popoludní si malí Kežmarčania v rámci exkurzie obzreli Národný futbalový štadión na Tehelnom poli. Upútalo ich najmä zázemie nášho partnerského klubu – domáca kabína, oddychová miestnosť, posilňovňa a stretli sa aj s charizmatickým trénerom Vladimírom Weissom st.

Nezabudnuteľným zážitkom bude taktiež nástup tunelom na hlavnú hraciu plochu, striedačka či ukážky zvukových a svetelných efektov, ktoré dotvárajú atmosféru počas zápasov Slovanistov. Pred odchodom domov si naša výprava ešte stihla pozrieť posledný duel Niké ligy, v ktorom domáci Slovan hostil Ružomberčanov a Bratislavčania si prevzali trofej pre majstra Slovenska.

Osobitné poďakovanie patrí Vladimírovi Gálovi – šéftrénerovi akadémie ŠK Slovan, Danielovi Štefánikovi – manažérovi mládeže ŠK Slovan, Renáte Miňovej – technickej riaditeľke ŠK Slovan, ale aj Mariánovi Kováčikovi – hlavnému trénerovi FC Spartak Trnava U8.