Kežmarok získal doma proti Kalši prvé jarné body

Po výsledkovo nevydarených stretnutiach na Lokomotíve a v Medzeve sme v sobotu mali výbornú príležitosť nakopnúť sa, pretože sme hostili predposlednú TJ Mladosť Kalša a po vyše piatich mesiacoch sme sa navyše predstavili pred kežmarským publikom.

Aspoň na lavičke bol už k dispozícii Maroš Pilát, ale tentoraz nám chýbali Matej Kačír s Arbenom Hazrollim. Tréner Stanislav Koch preto musel improvizovať a zostavu zložil takto:

Pohoryliak – Lajčák, Grega, Harbar, Ewerton – Novák, Kristan – Pirhala, Ondrejka (C), Joarlyson – Bavoľár.
(Náhradníci: Bartko – Pilát, Vida, Šomšák, Rušin, Starinský.)

Od začiatku stretnutia bolo jasné, aký obraz bude mať. Naša kvalita sa prejavovala už od úvodného hvizdu a hneď v 5. minúte sme to aj zúročili. Adam Pirhala prenikol po pravej strane cez defenzívu Kalše a jeho prízemná prihrávka k vzdialenejšej žrdi našla debutanta v kežmarskom drese Joarlysona, ktorý loptu doťukol do odkrytej časti brány. Následne mali výborné šance Bavoľár a opäť aj brazílsky krídelník, ale skóre sa po nich nemenilo. Spolupráca tohto dua však vyústila v nádherný druhý gól. Joarlyson na ľavom krídle potiahol loptu, odcentroval do vápna a Jakub Bavoľár efektne i efektívne trafil loptu vo vzduchu pätičkou. Hernú prevahu podčiarkli do konca prvého dejstva ešte sľubné príležitosti Pirhalu i Ondrejku.

Vyšiel nám aj vstup do druhého polčasu. Milan Novák poslal rohový kop na bližšiu žrď a na loptu najvyššie vyskočil inak nevysoký Joarlyson. Následne sme mali ešte množstvo šancí na zvýšenie náskoku, v ktorých mali prsty Pirhala, Joarlyson, Novák trafil žrď a po centri Ewertona predviedol parádnu hlavičku Šomšák. Gólovky sme nepremenili a v 83. minúte prišla chyba v rozohrávke, po ktorej poľahky znížil Richard Jurík. Kalšu to nakoplo, a keď po rohovom kope ešte skóroval Marciník, ešte sme sa báli o víťazstvo. Na veľkú nevôľu hostí však hlavný rozhodca nenadstavil ani minútu, takže sme sa po triumfe 3:2 mohli tešiť z prvých jarných bodov.

20.kolo Majstrovstva regiónu IV. liga Východ:
1.MFK Kežmarok – TJ Mladosť Kalša 3:2 (2:0) Góly: Joarlyson 2, Bavoľár – R. Jurík, Marciník.

Joarlyson Amorim Souza. (Snímka: Michal Klein)

STANISLAV KOCH, tréner 1.MFK Kežmarok: „Zápas sme mali jednoznačne pod kontrolou, veď za stavu 3:0 sme ďalšie šance zahodili. V 83. minúte sme si dali v podstate vlastný gól, veď také chyby sú vo futbale pomaly trestným činom. Yaro pritom hral veľmi dobre a z ničoho nič prihrá súperovi na gól. Presne toto je o koncentrácii. Predtým som navyše poslal na ihrisko štyroch čerstvých hráčov a po inkasovaní nastala nervozita, chaos a súper sa presadil druhýkrát. Nakoniec musíme byť spokojní aspoň s tým, že sme vyhrali. S Joarlysonom som maximálne spokojný, keďže dva góly dal a na jeden prihral. Ukázal vynikajúce veci, ktoré by mali byť prínosom pre mužstvo.“

MARTIN OROSZ, tréner TJ Mladosť Kalša: „Domáci ukázali svoju kvalitu, ale nie až takým spôsobom, ako som čakal. Poznám pána trénera a jeho výbornú prácu, takže som predpokladal, že Kežmarok bude mať omnoho väčšiu prevahu. My sme počas väčšiny času pôsobili trochu odovzdaným dojmom aj z toho dôvodu, že sme vycestovali iba jedenásti a brankár, čo by sa vo IV. lige nemalo stávať. Máme však nejaké zranenia a choroby. Taktika nám ako-tak fungovala, ale individuálnymi chybami sme sa dostávali pod tlak. Keď sa pozerám na výsledok 3:2, som spokojný, čo sme dokázali aj napriek tomu, že sme nezískali ani bod. Ukázali sme totiž srdce, bojovnosť, túžbu a vôľu až do konca. Dokázali sme stiahnuť trojgólové manko na rozdiel jediného gólu a vyrovnanie viselo na vlásku. Bohužiaľ, pán rozhodca si asi nenastavil dobre hodinky a nenadstavil ani jednu minútu. Pri takomto vývoji, kedy sme skorigovali na 3:2 a mali ešte aj tlak, je to veľká hanba, ktorá musí vyletieť teraz hneď medzi rozhodcov všetkých líg na Slovensku. Nech to všetci vedia, čo sa stalo teraz v Kežmarku. Podľa pravidiel by malo byť za každé striedanie minimálne 30 sekúnd nadstavenia a dvakrát sme mali ošetrovanie. Požadujem teda od hlavného rozhodcu Gibalu vysvetlenie. Aj v amatérskych ligách by sme sa mohli začať správať ako profesionáli a začína sa to každým z nás, aký prístup budeme mať. Kežmarčanom blahoželám k víťazstvu a želám im ešte veľa dobrých zápasov bez zranení.“

Ewerton Henrique. (Snímka: Michal Klein)

Keďže štvrté Ľubotice prehrali v Sabinove 2:1, podarilo sa nám stiahnuť ich náskok na sedem bodov. Našu súťaž v nedeľu čaká jeden zo šlágrov celej jari, ktorý mnoho napovie v postupovej matematike, pretože košická Lokomotíva hostí Medzev. Náš tím sa už môže sústrediť na niekoľkokrát odložené podtatranské derby. Už v stredu od 17.00 h totiž privítame na kežmarskom štadióne FK Poprad.