Hajovský: Potenciál je veľmi veľký

Najpočetnejšou zo všetkých mládežníckych kategórii 1. MFK Kežmarok je U15 a so 41 hráčmi je potrebné, aby pôsobili v dvoch súťažiach. Prvý tím je po jesennej časti lídrom skupiny D III. ligy VsFZ a druhý pôsobí v IV. lige PFZ. O našich starších žiakoch sme sa porozprávali s ich kormidelníkom IGOROM HAJOVSKÝM.

» Naša filozofia je jasná. Hráčov chceme individuálne rozvíjať a vychovávať. Samozrejme, postupne v kategóriách vždy niečo pridávame a v U15 sú to už aj kolektívne prvky. Na rad prichádza aj taktika a, samozrejme, už trochu dbáme aj na výsledky, ktoré v nižších kategóriách dávame do úzadia. My však už chceme, aby hráči mysleli už aj na to, že zápas treba aj vyhrať. S tým je už spojená aj technicko-taktická príprava, aby vedeli, ako to víťazstvo majú dosiahnuť.

» Výsledkovo nám to išlo relatívne dobre, keďže sme z deviatich stretnutí III. ligy osem vyhrali a raz remizovali. Na chalanov sme dosť nároční, takže tam nie je úplná spokojnosť, pretože máme kvalitu na to, aby sme v Lendaku tie dva body nestratili. Aj keď druhý polčas tam bol asi najlepší zo všetkých duelov, ale prvý bol zlý. Herne sa taktiež máme kam posúvať a je veľa vecí, v ktorých sa chlapci môžu poctivou prácou zlepšovať. Ich potenciál je veľmi veľký a pokiaľ sa s tým správne vysporiadajú, určite majú pred sebou futbalovú budúcnosť. Niektorí „druhoročáci“ už chodia občas hrávať aj za U17 a svoje miesto si tam napriek mladšiemu veku zastanú.

» Tým, že máme tak veľa hráčov, musíme všetko robiť dvojmo. Mám však šťastie, že mám asistenta René Kopkáša, s ktorým spoločne vedieme tréningový proces so všetkými hráčmi. Pred víkendom to potom delíme, kto pôjde hrať za jeden a kto za druhý tím. Ja chodím na III. ligu a René na IV. ligu. Pri tzv. B-éčku je pre nás dôležité, aby chalani hrali a mohli sa rozvíjať. Sú tam totiž aj takí, ktorí futbal nehrajú tak dlho, takže tam nemáme také výsledkové nároky. Ide o to, aby boli kvalitne pripravení, aby mohli kedykoľvek nastúpiť aj za prvý tím a aby sme si ich prichystali pre budúce sezóny. V tabuľke im patrí 5. priečka, čo je fajn. Mali zápasy, ktoré boli veľmi dobré, ale aj výsledkovo horšie, čo bolo väčšinou spôsobené tým, že tá súťaž je fyzickejšia a niektorí súperi to majú postavené na hráčoch s lepšími výškovými parametrami.

» Po jesennej časti sme už absolvovali dva turnaje, domáci triangel a priateľský zápas s MŠK Žilina. S prípravou na jar začíname v polovici januára, kde bude tréningový proces pokračovať v telocvičniach a absolvujeme ďalšie prípravné duely i turnaje. Súťaž by sme chceli vyhrať hoci gro našich zverencov sú ročníky 2010, takže v kategórii sú prvý rok. Pri druhom tíme pre nás nie je také dôležité, aby všetky stretnutia vyhrával, ale aby chlapci z tréningového procesu preniesli to, čo od nich vyžadujeme aj do zápasov.

Aktuálne k 22. 11. 2023