Cehula: Je iné presadiť sa v doraste a v A-mužstve

Staršiemu dorastu sa v III. lige – východ sk. D na jeseň výsledkovo až tak nedarilo a zimuje na 10. mieste tabuľky. Svoju prácu s tímom nám priblížil jeho tréner PETER CEHULA.

» Sústredili sme sa najmä na to, aby sa chlapci dali dohromady. Podarilo sa nám urobiť aj dvojičku s U17 a hráči do 17 rokov tvoria aj gro U19, kde ich dopĺňajú starší. Vytvorili sme partiu, stmelili kolektív a systém nastavili tak, aby sa chlapci plynulo posúvali z kategórie do kategórie. Dôležité je, aby hrali, aby sa venovali futbalu a aby udržali spomínaný trend. Uvítal by som, keby sme mali trochu širšie mužstvo, ale robíme s tým, čo máme. Momentálne sa nachádzame na 10. mieste, pretože sme množstvo zápasov prehrali o gól, často sme mali smolu, ale zároveň sme s tímami na čele dokázali hrať vyrovnanú partiu, aj keď prvom kole sme dostali takú facku. Pravidelným tréningovým procesom sme sa však zlepšovali. Herný prejav tímu už ku koncu jesene spĺňal naše predstavy a chlapci urobili veľký krok vpred. Mohli by sme na tom byť lepšie, ale nie som nespokojný. Musíme trpezlivo s pokorou pracovať a výsledky sa dostavia.

» Máme iba päticu starších, z ktorých by jeden-dvaja mohli začať trénovať s Á-čkom, ale to závisí od rozhodnutia trénera, ktorý má svoj káder a víziu. Som rád, že aspoň brankár Jakub Krempaský sa tam už dostal. Chlapci si musia uvedomiť, že je iné presadiť sa v doraste a v A-mužstve. Musia na sebe poctivo pracovať. My sa snažíme, aby z nich boli hlavne slušní ľudia, aby vzorne reprezentovali seba, rodičov, klub i nás trénerov.

» Do polovice decembra budeme trénovať a po krátkej prestávke by sme v úvode januára začali zimnú prípravu v spolupráci s U17, keďže trénujeme spolu. Program sa dolaďuje, ale chceli by sme absolvovať aspoň štyri prípravné zápasy. Ak sa bude poctivo trénovať a chlapci budú žiť pre futbal, tak sa na jar môžeme posúvať vyššie. Hlavne v domácom prostredí sme na tom veľmi dobre.

Aktuálne k 22. 11. 2023